Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

podminky zamestnani ZTP obcana

Autor Vojtech
Předmět podminky zamestnani ZTP obcana
Dotaz

Dobry den pane Kraso,

chtel bych se u Vas informovat jake jsou podminky a stanovy pri zamestnani ZTP obcana. Chtel bych se nechat u kamarada zamestnat na plny pracovni uvazek na administrstivni praci. Provozuje DVD pujcovnu jako OSVC, jsem drzitel prukazu ZTP/P s plnym invalidnim duchodem bez zamestnani. Zajimalo by me jake jsou zhruba omezeni a podminky co se tyce vyse prispevku od statu na me pracovni misto, vyse platu, soc a zdrav pojisteni a vse dulezite co byste mi mohl sdelit.

Dekuji mnohokrat za Vasi odpoved a preji hodne sil v tomto nelehkem obdobi.

S pozdravem V.

 

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Vojtěchu,

situace s Vašim zaměstnáním není tak jednoduchá. Pokud nemáte přiznaný ID s dodatkem, že jste osobou, která může pracovat za mimořádných podmínek, potom nemůžete pracovat na plný úvazek bez rizika, že Vám bude ID odebrán, či snížen. Váš kamarád by mohl uplatnit pouze slevu na dani, a to ve výši 5040,- Kč ročně. Vy byste mohl pracovat asi na třetinu pracovního úvazku.

S pozdravem Václav Krása