Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

podmínky pro žádost o ID

Autor Regina
Předmět podmínky pro žádost o ID
Dotaz

Dobrý den, mám dotaz ohledně ID. Mám fobické poruchy diagnoza F40,9 a F41, které mi znemožňují normální činnosti v běžném životě. Léčím se asi 4 roky, ale poslední měsíce je stav o něco horší a jsem v péči psychiatra a chodím na psychoterapie. Chci se zeptat, co musím doložit a jaké jsou podmínky pro přiznání ID. Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Regino,

nárok na ID je zpravidla splněn tehdy, když žadatel je delší dobu v pracovní neschopnosti. Například půl roku a jeho ošetřující lékař mu napíše zprávu, ve které doporučí přiznání ID. Takže takto byste měla postupovat. Žádost se podává na OSSZ.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.