Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

podmínky pro výplatu ID

Autor Petr
Předmět podmínky pro výplatu ID
Dotaz Dobrý den, do konce srpna 2015 jsem byl veden jako student střední školy. Vzhledem k mým zdravotním problémům jsem měl školu jeden rok přerušenou a byl veden v evidenci úřadu práce. Nyní ji dokončuji ve věku 23 let. V současné době mi lékař doporučil vyřízení ID. Jak to bude s případnou výplatou důchodu, když jsem dosud nepracoval? Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petře,

bude Vám určitě započítán rok evidence na ÚP jako uchazeče o zaměstnání. Podle § 40 odst. 3 se počítá do odpracované doby 6 let studia, po 18 roku věku v případě, že občan žádá o ID. To znamená, že byste měl splňovat nárok na výplatu ID.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji