Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Podmínky pro přiznání ČID.

Autor Antonín Kostka
Předmět Podmínky pro přiznání ČID.
Dotaz Dobrý den, prosím pokud možno o informaci za jakých podmínek bych měl nárok na částečný invalidní důchod. Mám Bechtěrevovu chorobu ve stádiu III-IV b. Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kostko,

doporučuji Vám, abyste si prostudoval přílohu vyhlášky č. 359/2009 Sb., o stanoví míry invalidity. Zde jsou jednotlivé diagnózy a k nim procento ztráty pracovních schopností. Bylo by dobré, abyste před požádáním o ID konzultoval tuto věc s lékařem, který by Vám měl napsat doporučení. Zpravidla se také vyžaduje dlouhodobá pracovní neschopnost.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.