Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

podmínky pro odebrání důchodu

Autor Anna
Předmět podmínky pro odebrání důchodu
Dotaz Dobrý den pane Krása. UŽ 6 let mám ID 3 stupně na psychické problémy a v březnu mě čeká přezkoumání. Zkoušela jsem i pracovat, ale můj stav to moc nedovolil. Tak 2x do roka skončím na psychiatrii nebo v nemocnici. A teď se bojím, že mi ho vezmou a já nebudu vědět co dále. Za jakých podmínek mi ho mohou vzít??? děkuji za odpověď Anna Šoltová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Anno,

záleží vždy na posudkovém lékaři, jak posoudí Váš zdravotní stav. Myslím si, že je zbytečné se obávat odebrání. Pokud by se tak stalo, musíte se hned přihlásit na úřad práce, jako uchazečka o zaměstnání. Zároveň máte třicet dní na podání námitky proti odebrání ID. Námitka se posílá prostřednictvím OSSZ, ale adresuje se na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5.

S pozdravem Václav Krása 

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Děkuji.