Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Podjatost

Autor Radomil Paták
Předmět Podjatost
Dotaz Dobrý den, prosím o radu, zda ve správní žalobě uvádět i podezření na možnou podjatost posuzujícího lékaře, který před šesti lety při posuzování mého zdravotního stavu vydal posudek o invaliditě, kterým zamítl námitky proti odnětí invalidního důchodu. Na základě následného podání nové žádosti o přiznání invalidního důchodu byl invalidní důchod přiznán. Stejný posuzující lékař v nynějším posudku vypracovaného na základě mnou podaných námitek změnil dg. odborného lékaře-chronickou radikulopatie, tj. dlouhotrvající, vleklé postižení nervového kořene na občasné projevy kořenového dráždění. Děkuji s pozdravem Radomil Paták.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Patáku,

do žaloby můžete napsat cokoliv i podezření na podjatost posudkového lékaře. Myslím si, že tomu tak mnohdy i je.

S pozdravem Václav Krása