Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

podivná pravidla

Autor helena
Předmět podivná pravidla
Dotaz

Dobrý den pane Kráso, mám na vás tento dotaz, znám muže, který měl kdysi úraz na noze. Je to už tak 15 -20let. Má stále plný invalidní důchod. Chodí sice s hůlkou, ale to jen kvůli sociálce. Každý den je v hospodě, pracuje na černo, jezdí v autě, seká ve stráních křovinořezem zkrátka lítá jak vítr kolem domku bez hůlky. Ruce má zdravý a přesto ho nikdo nenutí pracovat, protože on pracovat ani nechce. Proč taky když má plný ID na nohu. Ke komisi jde se dvěma francouzkýma holema a zpátky bez nich a ještě se chlubí jak  s nimi zase vyje...l.

Proč vám to ale píšu, jak je možný, že já mám obě ruce po operaci ramen, artroza zápěstí, poškozený nerv v lokti (čeká mě další operace lokte) a mám ČID . Musím pracovat s nemocnýma rukama, který jsem si za léta práce ve fabrikách doničila. Podle komise vypadám dobře a tak at si najdu práci. Tak jsem si našla práci ve chráněné dílně a taky mě to dává pěkně zabrat, jak mě ty ruce  bolí. A to tam pracuju cca 6 měsíců za minimální mzdu.Připadám si jak vězeň co si odpikává trest, protože se tam i tak k nám chovají. Zřejmě nejsme ani lidi, ale cvičený opice.Je mi 56 let a nevím jak to do starobního důchodu zvládnu. Proč člověk, který jezdí autem, pracuje na černo, jen trochu kulhá jinak chodí normálně a má zdravé ruce taky nepracuje v takovéto dílně? Jak je možné že pobíra takových let důchod a všem se nám jen směje?? Není to odemne závist to ne jen mě zajímají ty pravidla u komisí.?????????

Děkuji za odpověď s pozdravem Helena M.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Heleno,

kde není žalobce, není ani soudce. Musel by někdo nahlásit na OSSZ, že tento pán podvádí. Na druhé straně, může mít dotyčná osoba jiné vážně vnitřní postižení, které nechce veřejně sdělit, a proto má PID. Vám doporučuji zkusit si znova požádat o III. stupeň ID, pokud neuspějete ani v odvolání, můžete podat ke krajskému soudu správní žalobu. U této žaloby se neplatí poplatky a ani Vás nemusí zastupovat advokát.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud navštívíte reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz.