Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Podání žaloby proti správnímu orgánu

Autor Marie
Předmět Podání žaloby proti správnímu orgánu
Dotaz Dobrý den pane Kráso, Obracím se na vás s prosbou o radu. Můj syn má praktickou hluchotu ztrátu dle Fowlera 91,3% stav je trvalý (uživatel sluchadel). Již 2 krát jsme žádaly o invalidní důchod, který je neustále zamítán i přes odvolání přiznaly pouze 25% poklesu. S tím samozřejmě nesouhlasím a chtěla bych podat správní žalobu proti rozhodnutí správního orgánu ke krajskému soudu. Chci se zeptat zda máme nárok na advokáta zdarma a jak o něj zažádat ? Jestli bych mohla syna zastupovat jako zákonný zástupce( syn je plnoletý). Děkuji. S pozdravem Marie Brodská

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Brodská,

situace není jednoduchá. Doporučuji Vám před podáním správní žaloby, abyste se obrátila s dotazem na poradnu NRZP ČR, poradnanrzp@nrzp.cz, a to konkrétně na paní Mgr. Jitku Vrchotovou, DiS., vedoucí poradny a poradkyně pro neslyšící
mobil (SMS): 736 105 585, telefon: 266 753 422 e-mail: j.vrchotova@nrzp.cz, která je specialistkou na osoby s poruchou sluchu.

Na správní žalobu máte čas dva měsíce a nepotřebujete k ní advokáta. Pokud byste si vzala advokáta, tak jej musíte platit. Pokud je Váš syn dospělý, tak jej můžete zastupovat pouze v případě, že Vás k tomu zmocní.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji