Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Podání nové žádosti při snížení ivalidního důchodu

Autor Iveta
Předmět Podání nové žádosti při snížení ivalidního důchodu
Dotaz Vážený pane Krása, jíž jsem Vám psala, byl mi snížen invalidní důchod z III. stupně na I. stupeň. Chtěla bych se Vás ještě zeptat. Chtěla bych vznést námitku, jelikož s tímto rozhodnutím nesouhlasím, jakmile mi přijde poštou rozhodnutí od ČSSZ. Bylo mi však doporučeno, že je lepší podat novou žádost. Chtěla bych se zeptat, jestli mohu podat novou žádost ještě dříve, než mi přijde rozhodnutí od ČSSZ o snížení důchodu z III. stupně na I. stupeň a jestli můžu požadovat, aby mě na OSSZ posuzoval jiný lékař. Děkuji Vám za radu

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Iveto,

bohužel Vám nemůžu v tomto poradit. Záleží pouze na Vašem rozhodnutí.

S pozdravem Václav Krása