Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

pochybení posudkového lékaře

Autor Renáta Miholová
Předmět pochybení posudkového lékaře
Dotaz Dobrý den, pane magistře, mám dotaz k případu, kdy byl pobírán důchod pro invaliditu III. stupně po dobu dvou let. Následně byl zdravotní stav přehodnocen na invaliditu II. stupně. Po několika odvoláních byla podána správní žaloba k soudu. Soud nařídil přezkoumání zdravotního stavu komisí, kde byla potvrzena invalidita II. stupně s tím, že posudková lékařka udělala chybu a již tenkrát odpovídal stav invaliditě II. stupně. Mám nyní obavy, jak soud rozhodne, aby z toho nevyplynula povinnost vracet část vyplacených peněz. Mám za to, že jsme se neobohatili neoprávněně, ale přesto bych ráda znala Váš názor. Děkuji za Váš čas. S pozdravem

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Miholová,

pokud Vám bude stanoven i soudem nižší stupeň ivalidity, tak i když Vám byl vyplácen III. stupeň ID, není to Vaše chyba a nic vracet nebudete.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.