Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

plný invalidní důchod i po roce

Autor Pavla
Předmět plný invalidní důchod i po roce
Dotaz

Dobrý den,prosím o radu,mé mamince byl dne 8.5.2009 mi byl přiznán plný invalidní důchod,koncem března 2010 ji přišel tiskopis na vyplnění,který jsme vyplnily a odeslaly na OSSZ.Její ošetřující lékař dostal také tiskopisy na vyplnění. Myslela jsem si,že důchod je přiznáván vždy na rok,volala jsem na OSSZ a tam bylo řečeno,že lékař zatím vyplněné papíry neposlal. Bude ji platit i nadále PID i když uběhne roční lhůta? Ve zprávě o přiznání PID jsem nikde nenašla žádný datum,např.že by důchod platil jen 1 rok. Děkuji za odpověď.    Pavla         

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pavlo,

ID může být přiznán na dobu určitou, pokud se jedná o přiznání důchodu vzhledem k řešení nějakého konkrétního zdravotního problému. Většina ID je však přiznávána na delší období, případně trvale. Pokud Vám nebylo sděleno žádné rozhodnutí, tak by Vám měl být důchod vyplácen nadále. Neuvedla jste jaký tiskopis jste vyplnila. Doporučuji zajít za svým lékařem a požádala jej o urychlené vyplnění tiskopisu.

S pozdravem Václav Krása