Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

plný invalidní důchod

Autor Judasová Eva
Předmět plný invalidní důchod
Dotaz

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat: pobírám plný inv. důchod a přibližně ve 4/2013 bych měla mít nárok

na důchod starobní. Musím si o něj zažádat a nebo mohu dále pobírat plný invalidní důchod.

Jaký je správný postup? Děkuji za odpověď a moc si vážím Vaší práce !!!

 

 

 

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Judasová,

můžete pobírat nadále plný ID s tím, že po dovršení věku 65 let Vám bude automaticky změněn na starobní důchod. Přesto Vám doporu´čuji, abyste požádala o starobní důchod, protože je pravděpodobné, že bude vyšší než Váš současný ID. I kdybyste nepracovala, tak vzhledem k tomu, že starobní dlchod je v některých případech je vypočítáván ze všeobecného vyměřovacího základu, který se odvíjí od průměrné mzdy, je možné, že byste na změně důchodu vydělala. Platí zásada, že občanovui je vždy přiznán důchod, který je pro něj výhodnější.

S pozdravem Václav Krása