Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

plný invalidní důchod

Autor pavla stuchlíková
Předmět plný invalidní důchod
Dotaz

 Zdravím pane Krása a děkuji za rychlou odpověď, která mě inspirovala k dalšímu dotazu :

Měla jsem částečný invalidní důchod na dobu- trvale. při zhoršení mého zdravotního stavu mi byl doporučen posudkovou lékařkou plný invalidní důchod. Tak mi bylpřiznán plný invalidní důchod  na 1 rok. Po roce jsem šla k posudkové komisi - kde mi byl plný důchod odebrán. Nebylo mi nic ze strany lékaře vysvětleno. Jediná odpověď  od lékařky zněla : vypadáte dobře, tak si na sebe vydělejte. S tímto výrokem byl i primář z Olomoucké kliniky překvapen sám. Zdravotní stav se nelepší. Většinu roku trávím v nemocnici a má výkonnost je na bodě mrazu, chronický únavový syndrom, fibromyalgie, vaskulitida, porucha úzkostná deprese, porucha přizpůsobení mi nedovolí zatím se zúčastnt pracovního procesu.

Mám provozovnu, kde mám 3 zaměstnance a ráda bych jim práci zachovala, neboť potříme k regionu s velkou nezaměstnaností. Já měla jediný příjem- plný invalidní důchod. Nyní jsem od srpna bez finančních prostředků a nikoho nezajímá jestli mám na léky a na nemocniční léčbu.

Můj zdravotní stav vyžaduje velmi často nemocniční léčbu, takže já jiné východisko nemám. Můžete mi prosím poradit, jak dále postupovat ?

Co mi bylo porazeno ať se odvolám ke Krajskému soudu v Ostravě. 11.11.2008 jsem pozvaná ke komisi v Ostravě. 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Stuchlíková,

jedinou možností je, abyste se odvolala a bojovala za svůj důchod. Chápu, že Vaše situace je velmi složitá. Možná zkuste ještě navštívit úřad práce zda by nebylo možné Vám nějakým způsobem vypomoci při  udržení Vašeho podnikání.

S pozdravem Václav Krása