Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

plny invalidni duchod

Autor ZANETA PASKUDOVA
Předmět plny invalidni duchod
Dotaz

Pane Krasa,ikdyz se zpozdenim vam dekuji za vasi odpoved.Jen jeste jednu otazku,na kterou prosim o co nejrychlejsi odpoved vzhledem k casove lhute k podani namitky proti rozhodnuti.Manzel dostal rozhodnuti o zruseni plneno invalidniho duchodu ale zatim jen od posudkoveho lekare.Podle nej i podle jeho obvodniho lekare by stale jeste 2mesice mel dostavat  plny invalidni duchod,teprve potom co mu prijde vyrozumeni z Prahy by mel podat namitku proti rozhodnuti.Opravdu to staci po sdeleni Prahy nebo  uz jsme se meli  ozvat?Jeste jednou dekuji a preji krasny den.Paskudova

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Paškudová,

námitku lze podat teprve až bude mít Váš manžel rozhodnutí o odebrání ID III. stupně. Pokud mu byl odebrán tento důchod bez změny na ID ve II. či I. stupni, tak je možné, že na rozhodnutí může být uvedeno dřívější datum zastavení výplaty ID a potom by Váš mánžel mohl také část vyplacených prostředků vracet.

S pozdravem Václav Krása