Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Plný Invalidní důchod + ZTP

Autor Vladimír Bialas
Předmět Plný Invalidní důchod + ZTP
Dotaz Dobrý den pane Mgr.Václav Krása obracím se na Vás s dotazem na koho se můžu obratit s vyplacením svého plného Invalidního důchodu. V letošním roce 16.1. 218 mě byl přiznán plný Invalidní důchod,avšak aní po čtyřech měsících čekání a 2x telefonickém hovoru se nemůžu dočkat rozhodnutí o výši svého přiznaného invalidního důchodu. Místo toho jsou jen plané sliby,že nejprve nejpozději do čtrnácti dnů následně během měsíce dubna,následně Května atd. stále dokola jen samé sliby pracovnic ČSSZ PRAHA 5. Prosím Vásna kohoho se mám případně na koho se mám v této záležitosti obrátit. Děkuji Vám velice za radu případně za pomoc. S úctou Vladimír Bialas

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Bialasi,

nejlépe je obrátit se na ředitele posudkové slkužby ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5 a upozornit jej na to, že již čekáte tři měsíce na stanovení výše důchodu. Je potřeba pořád otravovat, ale není to tak, že by Vám nebyl důchod vyplácen. Je pravděpodobné, že nejprve dostanete zálohu důchodu, který Vám měl být vyplacen již od ledna, a teprve potom Vám bude vyplácen každý měsíc. Je potřeba se také obrnit trochu trpělivostí, protože vše dlouho trvá.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji