Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

platba za lékařskou zprávu

Autor Ludmila Březíková
Předmět platba za lékařskou zprávu
Dotaz Dobrý den, prosím, zda můžete odpovědět na můj dotaz: má odborná lékařka právo vyžadovat platbu za vyhotovení lékařské zprávy a v případě, že ano, v jaké výši? K posouzení zdravotního stavu mého syna před posudkovou komisí je nutno přiložit lékařské zprávy od odborných lékařů. Odborná lékařka chce, i přes to, že jsem jí předložila požadavek LPK, platbu za vyhotovení zprávy ohledně zdravotního stavu dítěte ve výši 1600,- Kč. Podotýkám, že lékařka smlouvu se zdravotní pojišťovnou, u které je pojištěn můj syn, má. Děkuji za odpověď Březíková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Březíková,

LPK vyžaduje zprávu odborného lékaře, tudíž odborný lékař si nemůže účtovat za tuto zprávu odměnu. Patří to k jeho základní povinnosti. 1600,- Kč je nehoráznost. To je neuvěřitelné. Doporučuji, abyste na lékařku podala stížnost u České lékařské komory a dále u Vaší zdravotní pojiš´tovny.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji