Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PID z mládí

Autor Alena
Předmět PID z mládí
Dotaz

Dobrý den,všimla jsem si Vaší odpovědi jedné paní,která má podobný problém jako já.Podle mého názoru se ptala předčasně,ale budiž.Ptala se.kolik bude mít její dcera PID z mládí.Pochopitelně jste odpověděl,že nedokážete anticipovat výši tohoto důchdu.Ale uvedl jste,že bude kolem 9.000Kč.Mé dítě tento důchod od svých 18 let má.Jeho PID z mládí v důsledku těžkého mentálního postižení činí v jeho 25 letech 7.776Kč.Není to tedy vzhledem ke stejnému postižení,jenž uváděla tázající tato částka malá?Nebo záleží na termínu,kdy byl přiznán?V případě mého dítěte byl přiznán r.2002.

Případně prosím o radu,kde lze požádat o přezkoumání výše,či požádat o zvýšení.Nebo je vše zbytečné,protože je to dáno tabulkami?Děkuji moc za Vaši odpověď a přeji hezký víkend.A do volební urny vhoďte ten správný lístek:-). Alena

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Aleno,

přiznám se, že jsem svůj odhad provedl na základě současné výše ID. Pravděpodobně můj odhad nebyl přesný. Nepředpokládám, že by ČSSZ udělala chybu ve výpočtu.

S pozdravem Václav Krása