Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

pid snížení z 3 stupně na 1.stupenˇ

Autor Simona D.
Předmět pid snížení z 3 stupně na 1.stupenˇ
Dotaz

dobrý den,prosím vás měla jsem pid 3.stupně a 4.5.2010 mi ho komise snížila na 1.stupenˇ při dotazu co to pro mne znamená,zda jsem částečně invalidní a jaké finanční dopady to má mi nebylo zodpovězeno.Děkuji Dudešková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dudešková,

od data rozhodnutí komise Vám bude snížen ID, který dosud pobíráte, a to zhruba o více jak jednu polovinu. Tanto nižší důchod však budete brát až po roce. Jeden rok ještě budete pobírat PID. Současně by bylo dobré, abyste se zaevidovala na ÚP jako uchazečka o zaměstnání, neboť se předpokládá, že příjemci ID v I. stupni budou pracovně aktivní.

S pozdravem Václav Krása