Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PID od dřívějšího data

Autor Jaroslav N.
Předmět PID od dřívějšího data
Dotaz

Dobrý den,
rozhodl jsem se Vás poprosit o odpověď na následující dotaz:
Letos jsem byl uznán plně invalidním, a to zpětně ke dřívějšímu datu, které bylo stanoveno na termín před několika lety. Důchod mi tedy bude doplacen od onoho stanoveného data uznání plné invalidity nebo existuje omezení v otázce, kolik let zpětně mi může být doplaceno?
Pane Kráso, děkuji Vám srdečně za odpověď.Jaroslav.  

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jaroslave,

ID je po splnění podmínek nároku na jeho přiznání možné doplatit až 5 let zpětně. Musel by však posudkový lékař rozhodnout, že nárok na ID byl splněn již v té době.

S pozdravem Václav Krása