Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PID mozny trvale

Autor martinek
Předmět PID mozny trvale
Dotaz

Dobrej den,jak mam chapat termin "posudek trvale",stav trvaly...je to snad ze 24let me uz nepozvou na KLP.Jemi 42,a jak asi tusite,narok na starobni duchod budu mit az za tech 24let..Scim se tady kalkuluje,ze me to do deseti roku nemoc zahubi?! a ten PID trvale,je pravne zavazny a nebo to muzou zas odvolat,ale proc by me to pak psali/davali?

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Martínku,

stav trvalý znamená, že nebudete chodit na termínované kontroly nároku na ID. Posudková služba však může na podnět druhé strany provést přešetření ID a může také změnit stupeň ID. Ale je to pouze ve vyjímečných případech. Až dosáhnete věku na starobní důchod, můžete si o něj požádat.

S pozdravem Václav Krása