Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

pid a urad prace

Autor Vaclav
Předmět pid a urad prace
Dotaz

Dobra den.Byl jsem pobiratelem CID 2.st,  ted mi byl priznan  PID 3st.  Jsem registrovanej na urade prace.  Mam jim to znamit a odhlasit se hned?- i kdyz jsem neobdrzel zadne pisemne priznani?  Nebo mam cekat- zhruba tech 30-90 dnu, nez mi prijde vyrozumeni postou z Prahy.  Dekuji za odpoved

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Václave,

správné by bylo odhlásit se okamžitě na ÚP, ale vzhledem k tomu, že může vzniknout jakýsi problém kolem zdravotního pojištění, tak bych raději počkal, až budete mít v ruce rozhodnutí o přiznání ID III. stupně. Na rozhodnutí bude uvedeno přesné datum od kdy Vám je přiznán ID III. stupně a teprve po té bych kontaktoval ÚP.

S pozdravem Václav Krása