Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PID a rodičovství

Autor Katka
Předmět PID a rodičovství
Dotaz

Vážený pane Krása,

Je mi 30 let a již 5 let jsem v PID pro deprese.Nyní s partnerem čekáme miminko, všechno jsem rok dopředu konzultovala s lékařem předem a vzhledem k současnému celkem dobrému zdravotnímu stavu, otěhotnění doporučil.Již rok jsem bez léků a pracovala jsem na dohodu o PP,vždy jsem byla léčena pouze ambulantně.Na miminko se oba moc těšíme,já se cítim dobře a mimi v bříšku je v pořádku.Ale jak mám tendence vidět věci černě, mám strašný strach,aby mi dítě třeba po porodu neodobrali,pro ten PID.Úplně mám strach se jít zapsat do porodnice.Někdy mám pocit, že na mě hledí jak na blázna, když to musim říct.Vnímám to jako strašný komplex:-(. S partnerem nejsme vzatí, jinak on je zaměstnaný, zdravý muž..Děkuji předem za Vaši odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Katko,

nemusíte se bát, že by Vám odebrali dítě proto, že jste v PID. Myslím si, že máte zbytečné obavy, nic takového se Vám stát nemůže. I kdyby jste po porodu měla nějaké zdravotní potíže, máte zdravého muže, který se dokáže o dítě postarat. Takové věci se dějí ve zcela mimořádných případech a musí o tom rozhodnout soud. Prosím, abyste se nestresovala, žila v klidu a těšila se na miminko. Já sám jsem od mládí v PID a mám dvě krásné zdravé děti, které vychovávám. Přeji Vám ať vše dobře dopadne.

S pozdravem Václav Krása