Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PID a pracovní doba

Autor vondráčková
Předmět PID a pracovní doba
Dotaz

Dobrý den,

prosím chtěla jsem Váš požádat o radu. Od 12.7.2011 mi byl přiznán PID. Od 1.1.2012 jsem nastoupila do zaměstnání na plný pracovní úvazek. Chtěla jsem si ověřit zda bych mohla pracovat naplno. Práci jsem zvládala ale odpoledne  jsem zcela vyčerpaná, nyní po návratu v lázní se mí  vrátily další problémy.Chci se tedy zeptat /pokud zaměstnavatel bude mít zájem/ zda mohu pracovat při PID jen na 30 týdně aniž bych o důchod III.st. přišla.

Děkuji a přeji hezký den

S pozdravem Vondáčková

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vondráčková,

pokud máte příznaný PID a nemáte v rozhodnutí napsáno, že můžete pracovat za mimořádných podmínek, tak Vám doporučuji, abyste nepracovala déle než 1/3 pracovního úvazku. Jinak Vám hrozí při další kontrole, že o důchod příjdete.

S pozdravem

Václav Krása