Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PID a neplacená dovolená

Autor Eduard
Předmět PID a neplacená dovolená
Dotaz

Dobrý den,

dnes mi byl přiznán na komisi posudkového lékaře PID (asi podle odstavce "a"), s tím že půjdu za rok na přezkum zdravotního stavu (zatím jsem ale pořád na nemocenské a oficielní papír o přiznání PID mi prý bude zaslán do tří měsíců!!!).

V současné době mám se zaměstnavatele sepsanou původní pracovní smlouvu na plný úvazek. Tuto smlouvu bych chtěl zatím ponechat v platnosti a požádat zaměstnavatele o roční neplacené volno. Mám určitou naději, že bys tím zaměstnavatel mohl souhlasit, ale nedokážu odhadnout, jak by tato situace mohla být posuzována u příští komise,protože bych sice nepracoval, ale moje pracovní smlouva by zněla na plný úvazek).

S pozdravem Eduard

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Eduarde,

odhadnout, zda zaměstnavatel Vám dá roční neplacené volno opravdu nejde. Pokud budete mít uzavřenou pracovní smlouvu bez věcného plnění, tak se domnívám, že by u přezkoumání Vašeho nároku na PID neměl být problém.

S pozdravem

Václav Krása