Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PID a mateřská

Autor Sluková Renáta
Předmět PID a mateřská
Dotaz

Dobrý den,

chtěla bych se optat  zda-li mi může být odebrán PID z důvodu nástupu na mateřskou dovolenou.Nemám s tímto zkušenosti,v PID jsem 6let,je mi 35let, a v srpnu jsem nastoupila mateřskou.Příští rok mám jít před posudkovou komisi a proto by mě zajímalo jestli se může stát, že mi odeberou důchod z důvodu toho že jsem schopná se starat o dítě,zdravotní stav se mi tudíž jistě musel zlepšit(samozřejmě tomu tak není) a pobírám mateřskou.Před komisí jsem nikdy nebyla,vždy jim stačil posudek od odborného lékaře......

Děkuji moc za odpověď

a s přáním hezkého dne

R.S.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Sluková,

mateřská dovolená a PID nemají žádnou souvislost. Nemusíte se bát, že by Vám byl odebrán PID, protože pečujete o dítě. Takových případů je hodně.

S pozdravem Václav Krása