Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PID

Autor Fiala
Předmět PID
Dotaz

Vážený pane Kráso,

byl jsem na kontrolní prohlídce kvůli invaliditě. Možná jsou mé pocity poněkud přehnané, ale jsem otřesen přespříliš  a snad i zbytečně arogantním chováním lékaře. Teď se trápím, aby nedošlo ke změně stupně invalidity nebo k úplnému odnětí důchodu - prosím Vás, je nějaká šance na odvolání, kdyby se toto stalo? J. Fiala.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Fialo,

pokud by došlo ke snížení míry invalidity, tak proti tomu je opravný prostředek námitka, kterou musíte podat do 30 dnů od doručení rozhodnutí o snížení míry invalidity. Nejlépe by však bylo, kdybyste mi poslal na adresu v.krasa@nrzp.cz jméno lékaře a jakým způsobem s Vámi jednal, protože těchto stížností je hodně a je potřeba asi se proti tomu vzepřít.

S pozdravem Václav Krása