Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PID

Autor František
Předmět PID
Dotaz Vážený pane Krása, mám dotaz, pobírám ČID 2. stupně po dobu šesti let. Jsem po operaci 2 chlopni a mám kyfozu a bechtěreva, chodím ke svému kardiologovi a na revmatologii. Chodím do práce a od března jsem na nemocenské. Nezvládám práci, prostě mi to můj zdravotní stav nedovolí. Byl jsem včera 3.8.2015 na posudkové komisi tady v Mostě, protože jsem byl dlouho na nemocenské. Mám špatnou zkušenost s paní doktorkou Károvou, je arogantní a neumí se chovat k lidem, už mezi dveří posoudila můj zdravotní stav a zamítla mi PID třetího stupně. Chci se tedy zeptat jestli mám nárok na PID třetího stupně a jestli se mám odvolat. Předem děkuji za odpověď František

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Františku,

jestli máte nárok na ID III. stupně Vám opravdu nemohu říci. Doporučuji však, abyste podal námitku proti rozhodnutí o zamítnutí Vaší žádosti. Námitka se posílá prostřednictvím OSSZ na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5. Do námitky uveďte, že nesouhlasíte s rozhodnutím o zamítnutí Vaší žádosti o ID III. stupně a napiště tam všechny důvody, které jste mi napsal v dotaze.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu. Děkuji