Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PID

Autor marek
Předmět PID
Dotaz

Dobry den,

dostal sem,psani z LPS ohledne PID a tam se pise platnost posudku trvale,a neni naplanovana zadna dalsi kontrola.a ze nejsem schopen vydelecne cinosti.Jemi teprve 41let,znamena tohle ze me uz nebudou LPS otravovat do mych 66let kdy mi vznikne automaticky narok na starobni duchod?Zajimalo by me jak si tohle predstavuji?Nebo jestli se treba pocka ted pouze 10let a pak me budou zase zvat na kontroli?

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Marku,

rozhodnutí znamená, že nebude u Vás prováděná pravidelná kontrola zdravotního stavui, to však neznamená, že by LPS nemohla udělat jednorázovou kontrolu Vašeho zdravotního stavu. Mají právo provést kontrolu kdykoliv.

S pozdravem Václav Krása