Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PID

Autor Iveta Ulmanova
Předmět PID
Dotaz Dobry den.Jsem telesne postizena ,druhy stupen a dve francouzke hole.Pravidelne jezdim na UP kde jsem evidovana. V listopadu mam odpracovano tricetpet let. Chtela bych se zeptat jestli muzu si zazadat o plny invalidni duchod. Dekuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ulmanová,

invalidní důchod není přiznáván podle odpracované doby. Přesto si myslím, že vzhledem k Vašemu zdravotnímu stavu to můžete zkusit. Je však nutné, aby Vaší žádost podpořil Váš ošetřující lékař. Upozoňuji na to, že ID je převážně přiznáván osobám, které jsou dlouhodobě v pracovní neschopnosti.

S pozdravem

Václav Krása