Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PID

Autor Jana
Předmět PID
Dotaz

Dobrý den pan Kráso,můj lékař mi nabízí PID jsem po TEP kyč.kloubu,chtěla bych se zeptat jestli můžu chodit dále do práce a jestli s touto diagnozou budu mít PID podle bodu a nebo b.Přeji hezký den Jana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

domnívám se, že takové postižení je trvalé a současně odpovídá bodu b), kde se praví, že invalidní důchod podle písm. b) je přiznáván pokud žadatel má trvale zhoršené pracovní a životní podmínky. Pokud by Vám byl důchod stanoven dle písm. b) tak není žádné omezení v pracovních aktivitách.

 

S pozdravem.

Václav Krása