Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

pečuji o přitele zdaly mohu požadat o duchod

Autor Gabriel Kovac
Předmět pečuji o přitele zdaly mohu požadat o duchod
Dotaz

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kováči,

Váš přítel by měl pobírat příspěvek na péči a z něho si platí i poskytnuté služby. Pokud jste s ním ve společné domácnosti, můžete být hlavní pečující osobou a tudíž jste zdravotně pojištěn a doba péče je Vám počítána jako náhradní doba pro starobní důchod. Toto platí však pouze v případě, že Váš přítel pobírá příspěvek na péči ve II. a vyšším stupni a Vy jste na úřadu práce veden jako hlavní pečující osoba. Pokud nejste osoba se zdravotním postižením, nemůžete žádat o invvalidní důchod. 

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Děkuji.