Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Parkinsova nemoc

Autor Petr Zapletal
Předmět Parkinsova nemoc
Dotaz Dobrý DEN pane Kráso. Před 8.měsíci mi byla diagnistikována parkinsova nemoc.Pracuji 34let v nepřetržitém provozu.Nyní tu práci přestávám zvládat a nevím co bude dál. Muj dotaz je jestli bych měl nárok nebo šanci dostat invalidní duchod.Podotykám,žě práci mám ale přestávám ji zvládat. Pracuji jako provozní zámečník.PN mě dostává.Manželku mám v část.inv.duchodě po velice těžkém uraze a vždy jsem si myslel,že se oni postarám a ono to bude všecno asi jinak.Už jem si otéto nemoci něco zjistil a mám z toho hruzu.Budu bojovat,uvidim.Nikdy jsem nemarodil.jsem z toho špatný. Zatím děkuji za jakoukoliv odpovědˇ. PETR

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Zapletale,

Nejsem posudkový lékař a z tohoto důvodu nemohu posoudit Vaší šanci na úspěch. V každém případě je lépe před žádostí o ID být v pracovní neschopnosti. Pro žádost je nutné mít také veškerou zdravotní dokumentaci a posudek Vašeho ošetřujícího lékaře.

S pozdravem Václav Krása