Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Paresa n. peronei

Autor Robert Hanzlík
Předmět Paresa n. peronei
Dotaz Dobrý den, Pokusil bych se ve zkratce seznámit Vás se svým zdravotním problémem. Tím je paresa n. peronei dx. - nejspíše v rámci polyneuropatie kriticky nemocných, na PDK v rozsahu svalů inervovaných n. peroneus známky chybění sval. vláken pravděpodobně v důsledku nekrozy při ischemizaci konč. /EMG/ v r. 2015 - chůze o 2 FH pro mne osobně velmi náročná - Ach. šlacha tuhá, zkrácená - akt. dorziflexe 0 - 400m cůze mi trvá 45 min. - záchvatovitá bolest prstů obou DK Chtěl bych se Vás zeptat, jak se teno stav hodnotí při žádosti /obnově/ inv. důchodu. Děkuji za odpověď Robert Hanzlík

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Hanzlíku,

nejsem odborným lékařem a tudíž nemohu posuzovat Váš zdravotní stav. Doporučuji Vám, abyste měl od svého ošetřujícího lékaře uvedeno, že chůze je možná pouze s holemi a že nejste schopen jít po schodech a nedokážete ujít více než 100 metrů. Potom byste mohl uspět s opětovnou žádostí o invalidní důchod. Vaše diagnóza odpovídá vyhlášce 359/2009 Sb., která stanoví diagnózy pro přiznání ID, ale vždy záleží na rozsahu postižení.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnoval Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.