Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

paranoidní schizofrenie a invalidní duchod

Autor Petra Gergelová
Předmět paranoidní schizofrenie a invalidní duchod
Dotaz Dobrý den.Muj syn,kterému je 21 let se již 4 měsíce léčí s paranoidní schizofrenií.V současné době je na uřadu práce jako nezamněstnaný.Syna máme doma.Nevím zda má nárok pobírat invalidní duchod.S uřadu práce ho chtějí vyškrtnout z duvodu toho,že nemuže nastoupit do práce.Nevím si vubec rady jak dále.Nemohu za něj odvádět státu peníze za pojištění.Před tím byl zamněstnaný ale v unoru ho propustili a on je od té doby nezamněstnaný.Poradte prosím.Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Gergelová,

Vašeho syna mohou vyřadit z evidence uchazečů o zaměstnání pouze v případě, že opakovaně odmítl příjmout nabízené zaměstnání. Určitě nedovolte, aby byl z eidence vyřazen, protože by nebyl zdravotně ani sociálně pojištěn. Zvláště u zdraotního pojištění by to byl problém, protože by mu začal narůstat dluh na pojištění. Dále Vám doporučuji, aby Váš syn požádal na Okresní správě sociálního zabezpečení o invalidní důchod. Pokud by mu nebyl přiznán, podejte námitku a případně správní žalobu.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.