Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Paní Fialová

Autor Zorka
Předmět Paní Fialová
Dotaz

Toto je zcela běžné, já jsem měla PID III od roku 2009,v roce 2010 2x posudkovou kde bylo napsáno PID III i nadále, v roce 2011 snížen na PID II se slovy , že budu ještě 13 měsíců pobírat PID III tak jsem se snížením souhlasila.Jaké bylo moje překvapení když  mi byl během 2 měsíců snížen na PID II.Námitku jsem tím pádem nestihla a s dcerou žijeme z minima a já nemám už  sílu někde běhat a doprošovat se. Mám takové zdravotní problémy, že už se mi nechce chodit ani po doktorech velice mě to unavuje natož ještě po úřadech na to už opravdu nemám sílu.

Byla jsem hloupá, že jsem si myslela, že rozhoduje rok přidělení PID III a pokud je kontrola se slovy i nadále tak to přeci není přidělení , ale pokračování PID III. jo máme opravdu šikovně vymyšlené zákony.Myslím, že to není ani spravedlivé, protože to je vlastně o štěstí.

Kdo se v roce 2010 vyhnul posudkové tak je zvýhodněn.

A jestli to posudkáři dělají z neznalosti nebo z jiného důvodu tak je to špatně a ve své podstatě je to klamání pacienta a uvádění ho v omyl.

Za takové  pochybení by měli nést plnou zodpovědnost .Dostávají nás tím do velice svízelných situací a na zdraví nám to určitě nepřidá. Omlouvám se za dlouhý dopis a děkuji Vám pane Krása, že se snažíte nám pomáhat. a vytrvale odpovídat. Díky a pěkný den

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Fialová,

souhlasím s Vámi, že to může být někdy i záměr, aby se předešlo námitce. Těžko Však můžete podat žalobu na postupu posudkového lékaře, protože pravděpodobně nemáte nic písemně, bylo to asi ústní sdělení, které těžko dokážete.

S pozdravem Václav Krása