Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

OZZ si může po jaké době od uznání znevýhodnění podat žádost o částečný invalidní důchod?Je to po půl roce nebo lze i po 2 měsících pří zhoršení zdrav.stavu

Autor Iva Tyrečková
Předmět OZZ si může po jaké době od uznání znevýhodnění podat žádost o částečný invalidní důchod?Je to po půl roce nebo lze i po 2 měsících pří zhoršení zdrav.stavu
Dotaz

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Tyrečková,

samozřejmě, že OZZ může požádat o přiznání ID. Doporučuji Vám však žádost poslaqt nejdříve po 6 měsících od přiznání statutu OZZ. Bylo by také důležité, abyste měla pracovní neschopnost na tu diagnózu, která by byla důvodem k přiznání ID.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu. Děkuji