Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

OZZ

Autor Holušová Lucia
Předmět OZZ
Dotaz Dobry den.V pondelí jsem byla na komisi ohledne OZZ.Bohuzel dopadlo to spatne.Byla jsem doslova odpalkovana,ze mam dobrou praci.Pracuji ve skodovce a dolozila jsem i dokument kde se pise,ze mam praci dle OZZ.Mam nohu po 3 operacich a trvale poskozenou.Operace byla na nartu takze stav je trvale nenavratny.Ta noha uz nidy nebude v poradku.OZZ jsem mnela od operace cca 6 let.Pani rekla,ze nemarodim tak jsem v poradku.Muj manzel mnel OZZ 30 let.Jako dite prodelal krvaceni do mozku.Pani mu OZZ taky zamitla.Pak tam byl pan ktery mel poskozenou levou ruku,ale pani mu rekla,ze je pravak a pravou ruku ma v poradku,ze muze jit delat.Ja uz nevim co mam delat.Rekla jsem pani,ze vubec nevi co dela,ze prijdu o praci.V praci je taky pan ktery ma silnu cukrovku a ten to taky nedostal.Takze v Mlade Boleslavi na to nido jeste nedosahl.Tak k cemu vlaste slouzi to OZZ?Nikdo ho tady nedostane.Ja uz jsem zoufala,ze prijdu o praci.Jak ma ted postupovat abych neprisla o praci?Dekuji moc za odpoved za nas vsechny co nam pomahate. Preji hezky den.S pozdravem Holusová Lucia

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Holušová,

to co mi píšete je velmi důležité. byl bych rád, kdybyste mi na můj email v.krasa@nrzp.cz napsala o jakou posudkovou lékařku se jedná, kdy jste tam byla. Bylo by dobré však, kdyby se ozvali i další lidé, o kterých píšete. je možné, že posudková lékařka má obecně tendenci nikomu nic nepřiznat.

Dále Vám doporučuji, abyste se do 30 dnů od doručení rozhodnutí o zamítnutí Vaší žádosti odvolala, a to prostřednictvím OSSZ na ČSSZ. Pokud by se zjistilo, že nechtějí posidkoví lékaři OZZ uznávat, tak bychom k tomu mohli vyvolat nějakou akci.

S pozdravem Václav Krása