Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Osoba zdravotne znevyhodnena

Autor Andrea
Předmět Osoba zdravotne znevyhodnena
Dotaz Dobry den, můj dotaz se týká Osoby zdravotně znevýhodněné.Jelikož mi nebyl uznán častečný důchod a dnes jsem byla u námitkové komise v Českých Budějovicích a taktéž mi nebyl uznán.Chci se Vás zeptat pane Kráso na základě posouzení Úřadu práce v Pelhřimově ze dne 23.7.2008 mi byl přiznán statut Osoby zdravotně znevýhodněné ke dni od 9.7.2008 do 31.7.2011.A já se Vás chci zeptat jak je to s dobou a co mám dělat až mi to skončí příští rok,jelikož jsem zaměstnaná na zkrácený úvazek a ze zaměstnání požadují tento statut jinak mě propustí.Děkuji za Vaší odpověď a přeji Vám mnoho úspěchů ve Vaší kandidatuře do zastzupitelstva.S pozdravem Limburská.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Limburská,

předal jsem Váš dotaz do poradny NRZP ČR.

 

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní,

 

nemusíte se obávat. Jednak máte kdykoli možnost požádat opětovně o inv. důchod, škoda, že jste si nyní nepodala námitky, a statut osoby znevýhodněné, není -li invalidní důchod přiznán se obvykle u posudkového jednání, tedy u vás i v roce  2011 prodlužuje nemění-li se zdravotní stav k lepšímu.Termín kontroly v roce 2011 tedy nemusí znamenat, že jste osobou zdravotně znevýhodněnou jen do tohoto data.

Nicméně, pokud máte zájem, můžete pro další informace zavolat na níže uvedený telefon, nebo sdělit svůj a já se ozvu. Poradna a to moje ¨hodiny jsou pondělí až středa mimo příštího týdne, kdy mám v pondělí dovolenou.

 

Jsem s pozdravem

 

JUDr. Věra Dreslerová

Poradna pro osoby se zdravotním postižením a seniory NRZP ČR

tel.: 266 753 422

e-mail: dreslerova@nrzp.cz

www.nrzp.cz/poradna

Národní rada osob se zdravotním postižením ČR

Partyzánská 7, 170 00 Praha 7