Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Osoba zdravotně postižená po odebrání ID

Autor Ivana Skřivanová
Předmět Osoba zdravotně postižená po odebrání ID
Dotaz

Dobrý den

Dovoluji si Vás požádat o radu:

- platí od 1. 1. 2012, že osobami se zdravotním postižením jsou i osoby, které již NEJSOU INVALIDNÍ – a to po dobu 12 měsíců od data přeposouzení nároku na invalidní důchod (při lékařské posudkové komisi byla invalidita odebrána a tudíž následně i invalidní důchod byl odebrán)?
A  popř. kde jsou tyto infomace konkrétně k nalezení?

Velice Vám děkuji
S přáním hezkého dne

Ivana Skřivanová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Skřivanová,

máte asi na mysli, že při změně ID III. stupně na ID I. či II. stupně, je ponechána výplata v plné výši ještě 12 měsíců. To platí jen v případě, že poslední kontrola, před změnou ID byla před 1. 1. 2010, kdy vstoupila v účinnost vyhláška č. 359/2009 Sb., kterou se posuzuje míra invalidity.

S pozdravem Václav Krása