Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

operace varixů

Autor Renata
Předmět operace varixů
Dotaz Dobrý den pane Krása,od mala trpím na křečové žíly otékání nohou a už i žilní ekzem.Je mě 51let a od roku 2008sem odmítala operace které mě hned pan doktor konstatoval,ale já kvůli práci sem nechtěla,každý rok je znát a mě už levá noha tak zlobí i kotníky natékají tak mám nástup v září.Marodím od února napřed s močovýma cestama jelikož dělám ve fabrice špatná klimatizace pití jen nárazové a moc stáního na turnusy.Lékařka co zsatoupila mého bývalého lékaře tak kdybych jí neukázala nohy tak ani neví a jen že bych měla jít do práce a pak na měsíc a půl na operaci,což já se nato necítím kord ještě teď ty šílený pařáky a stát a dělat jak 20letá...můj pan doktor odešel a ten mě znal moc mé potíže ale má přijít nový ke kterému bych měla patřit,tato lékařka je záskok,pak zda by mě dali částečnou invalidku abych mohla pracovat dál,ale na lehčí práce kde takové lidé jsou což by pro mě bylo výborné už na mé nohy.Můžete mě poradit atd.?????Děkuji uctivě

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Renato,

pokud máte takové zdravotní obtíže, že již nemůžete vykonávat Vaši práci, doporučuji Vám podat žádost o invalidní důchod na Okresní správu sociálního zabazpečení. Žádost by měla být doplněna o lékařskou zprávu a také doporučení Vašeho ošetřujícího lékaře. Skutečnost, že jste v pracovní neschopnosti již od února Vám může pomoci v příznání částečného invalidního důchodu.

S pozdravem Václav Krása