Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Operace totální endoprotézy a plný důchod.

Autor Záhynová Ivana
Předmět Operace totální endoprotézy a plný důchod.
Dotaz

Dobrý den,byl mi přiznán částečný inval.důchod,mám vrozenou těžkou luxaci kyčel.kloubu,4.stupeň artrózy kyčle,2.stupeň artrózy kolena,skoliózu,kratší končetinu o 4 cm,chodím s námahou a jen o holi.Lékařka na posudkové komisi mi řekla,že musím jít na operaci-totální endoprotézu,jinak mi nebude přiznán plný invalidní důchod.Podle posudku lékařské komise poklesl můj nepříznivý zdravotní stav pouze o 50%,můžu po operaci získat plný invalidní důchod?Své povolání učitelka MŠ už nemohu ze zdravot.důvodů vykonávat,v současné době jsem nezaměstnaná.Mohu přijít i o částečný inval.důchod,když nepůjdu na operaci?

Děkuji moc za odpověď,Záhynová.

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Záhynová,

zda půjdete či nepůjdete na operaci nemá vliv na invalidní důchod, který v současné době pobíráte. Pokud Vaše pracovní schopnost poklesla pouze o 50% tak Vám opravdu nemůže být přiznán plný invalidní důchod. Ten se přiznává až při poklesu pracovní schopnosti převyšující 66%. Je tedy na Vašem zvážení a konzultaci s lékařem, zda by pro Vás byla vhodná operace.

S pozdravem.

Václav Krása