Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

operace skoliozy

Autor jana
Předmět operace skoliozy
Dotaz Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli mám nárok na ID. V 9 letech mi byla diagnostikována skolioza ve 14 letech jsem šla na operaci se 49 stupni v hrudní časti páteře a o něco méně stupni bederní páteře, zafixované mám od T5-11 a pooperační hrudní čast páteře měla 33 stupnů. Dnes mi je 22 let jsem na mateřské a porod z tohoto důvodu probíhal také radši císařským řezem. Jdu na nové rentgeny a zajímá mě jestli má cenu si o ID vůbec žádat. děkuji za odpověd

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

pokud Vám Vaše zdravotní postižení činí velké problémy s pracovním uplatněním, obávám se, že je málo pravděpodobné, aby Vám byl přiznán invalidní důchod.

S pozdravem Václav Krása