Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Operace páteře-invalidní důchod.

Autor Svoboda Jaromír
Předmět Operace páteře-invalidní důchod.
Dotaz

Dobrý den,

vážený pane Kráso,mám takový dotaz.1.12.216 jsem prodělal těžkou stabilizační  operaci páteře L5-S1spondyliostézy kořenový sy L5 vpravo.Nyní nadále řěžké omezení hybnosti L-páteře všemi směry.Dle deurologa se pracovní potenciál pro manuální práci blíží k nule.chci se jen poradit zdali,mám naději dostat invalidní důchod ,nyní jsem na prodloužené podpůrčí době.Předem Vám moc děkuji za odpověd a radu.S pozdravem Svoboda Jaromír.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Svobodo,

doporučuji Vám, abyste si požádal již nyní o invalidní důchod, protože máte vyčerpáno již více než 300 dní nnemocenských dávek a za chvíli může padnout návrh, aby Vám nebyla prodloužena doba pobírání nemocenských dávek. Žádost o ID se podává na Okresní správě sociálního zabezpečení ve Vašem bydlišti. Obávám se, že poprvé tam budete muset jít osobně.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji