Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Operace páteře a ID

Autor Lenka
Předmět Operace páteře a ID
Dotaz Dobrý den pane Krása, chtěla jsem se zeptat. pokud prodělám operaci sešroubování páteře, mám problém se zády L4,L5,S1 Mám silné bolesti , nemohu spát ,natož déle chodit či stát na jednom místě či déle cedět .Bolest se mi přesouvá do levé kyčle,nohy a ruky. Ruka i noha mi natéká .Při menším předklonu mi to vystřeluje až do paty. Lékař na ortopedii- protetice , mi napsat masáže MT + magnety,injekce + léky.Ale bohužel jsem po masážích kolabovala a zvracela. I přes to jsem masáže dodělala.Měla jsem strach to přerušit.Po této léčbě mi bylo ještě hůře. 28.2.2013 jsem byla u lékaře na ortopedii-- protetice a vzhledem k tomu že jsem byla objednaná na čas, dostala jsem se na řadu až za další 2 hodiny sezení v čekárně.Nemohla jsem se ani zvednout a bolest byla děsná.Lékař mi okamžitě naordinoval injekce-Dolminu 5x a tbl. na noc-Myolastan 50mg, lékař usoudil že by bylo nejlepší podstoupit operaci sešroubovat páteř.A na závěr do zprávy napsal při další kontrole pokud se stav nezlepší vyšetření k operaci . Bohužel léky beru a nepomáhá to.Doma mně manžel straší že s tím pak mohu jít do ID.Tak jsem se chtěla optat, zda mohu či nikoliv. Já jsem před 18.lety upadla a měla jsem úraz na L5 , ležela jsem na ortopedii- protetice. Pak jsem musela několik měsíců nosit korzet. Byla doba že jsem byla u lékaře pak jako doma, rehabilitace léky atd..Pak jsem přestala chodit protože záda stejně bolela a nic mi nepomáhalo.Tak jsem po celá dlouhá léta zobala doma léky APO-IBUBRUFEN. Ale bolest mně srazila na kolena a teď 14.3.2013 jdu na kontrolu a dozvím se jaké další vyšetření a pak operace.Zatím mám za sebou pouze RTG . Tak se chci optat ,zda má manžel pravdu že pokud jsem před 18.lety prodělala úraz právě s tou L5 a ted je toho více, zhoršilo se to o dost.Zda opravdu mohu dostat ID.a to hned po operaci(sešroubování páteře) a nebo až po roce po operaci? Je mi teprve 43 let a tohoto času jsem evidována na ÚP.A já nevím zdali si mám vyžádat pro ÚP neschopenku nebo ne. Jen se bojím že celá ta léta těch 18.let po úraze a pokud podstoupím operaci páteře(sešroubování) už jen tak práci neseženu měl by to vědět i ÚP? Sama na sobě cítím že operace je nezbytná,jelikož nejsem schopná vykonávat doma ani domácí práce. Vše musím vykonávat s přestávkami. Nejsem schopná dělat práci najednou ani umýt nádobí :-( Jak mám pak vykonávat práci na plný úvazek ? když se těchto bolestí už jen tak nezbavím. Lékař říkal že se mi sice uleví po operaci ale stejně s tím budu mít problémy do konce života. Mám pak právo dostat ID ? Předem Vám děkuji za Vaši odpověď. P.S. Snad jsem to napsala tak , aby jste se v tom orientoval. S přáním krásného dne Vás zdraví Lenka Růžičková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní R§žičková,

doporučuji Vám, abyste si podala žádost o ID, a to ještě před operací. Žádost se podává na OSSZ.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.