Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

operace páteře

Autor Ingrid
Předmět operace páteře
Dotaz

Dobrý den, je mi 52 let. Jsem 6 měsíců po operaci bederní páteře. Mám v páteři 6 vrutů a jednu novou plotýnku.

Praktický lékař mě poslal na LPK, kde jsem dostala II.stupeň invalidního důchodu. To znamená částečný. Vzhledem k tomu, že jsem zaměstnána, budu muset jít do práce i s tím, že mám ještě velké bolesti se kterými se léčím. Nemohu si ještě ani sama nazout ponožky a neunesu těžší břemena. Nemám dobrané rehabalitace a čekají mě lázně. Na kontrolu po operaci mám jít v únoru.Neurochirurg mi řekl, že se mi to bude hojit až rok.V zaměstnání mám celkem fyzicky náročnou práci a jinou pro mě nemají.  Prosím, poraďte co mám dělat? Děkuji Ina

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ingrid,

můžete samozřejmě podat námitku proti přiznání II. stupně ID, ale pokud Váš stav je takový, že se má zlepšit, tak se obávám, že nemusíte s námitkou uspět. Zkuste si v práci domluvit menší pracovní úvazek, nebo občas budete v pracovní neschopnosti. Jiné řešení asi není.

S pozdravem Václav Krása