Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Operace křečových žil-tromboza

Autor Renata
Předmět Operace křečových žil-tromboza
Dotaz Dobrý den pane Krása je mě 51let už rok už sem v nemocenské,jeto 3neděle co sem byla na operaci žil už mockrát odmítala,nakonec šla pracuji od mládí ve stoje ve fabrikach-pro mě moc náročné,hlavně nohy,bedra,močový měchýř a není možné mít tekutiny u sebe.Po operaci mám trombozu píchám injekce a bolesti stále,uvidím dále hlavně zdraví,ale chci si zažádat o inval.důchod aspoň částečný....fabriky dnes chtějí zdatné lidi co makají více než robot,jináč jste nepotřebný.Děkuji moc.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Renato,

pokud jste již rok v pracovní neschopnosti, tak je skutečně dobré požádat o invalidní důchod. Žádost se podává na OSSZ. Je nutné, aby žádost doporučil svým odborným stanoviskem Váš ošetřující lékař.

S pozdravem Václav Krása