Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Operace kolene

Autor Patrik
Předmět Operace kolene
Dotaz 24.9.2017 jsem měl pracovní úraz v dole. V Orlovské nemocnici jsem byl léčen cca. 2 měsíce kde mi dávali injekce, ortézu a stále injekce. Na mou žádost o megnetickou rezonanci nebo ultrazvuk mi bylo zdeleno že tam nic neuvidí, že mi vržou jen klouby, že natahuji čas a mám TÁHNOUT DO PRACE. Na hornické nemocnici mě uschopnili v plné síle!!3 měsíce jsem musel chodit v bolestech do práce. Vyhledal jsem ortopeda který mi udělal asc, zjištění - meniskus roztreny v zadní polovině. Ten mám kompletně pryč. Po operaci jsem si stále stěžoval ortopedovi že ne v koleni bolí i pri průběhu a po ukončení rehabilitaci. Opět následovala mimořádná kontrola v Khn v Karviné, kde jsem byl v plné síle opět uschpnen k práci v dole. 3 měsíce opět v práci s bolestmi. Vyhledal jsem jiného ortopeda který mi konečně udělal magnetickou rezonanci a zjištění - trhlina na vnějším menisku. Opět operace, psychyka na dně,rehabilitace. 3.12. Jsem měl opět mimořádné vyšetření v Khn v Karviné, jde mi byl přidělen posudkovy lékař který mě posuzoval posledně a aby to nebylo na něho že udělal špatně posudek z minula řekl mi že buď půjdu do práce i když mám od ortopeda psané že nemůžu zatěžovat dolní koncetinu, zhyby, dřepy a nedoporučuje návrat do podzemí z důvodu kdy by mohli nastat další patologické změny anebo půjdu k jinému (posudkovemu lékaři který pracuje pro Khn). A ten údajně jak se vyspi dobře nebo špatně tak rozhodne zda renta, všeobecná anebo návrat do dolu. Už nevím kde se nám v tomhle případě obrátit. Přitom kolega z práce měl pouze prisity meniskus a okamžitě v Khn rozhodli že dostane rentu a to upozorňuji že měl min operovane koleno než li já. Děkuji. PS: AROGANTNÍ JEDNÁNÍ V KHN, UPLACENI, BÍLÁ MAFIE. Takhle to tam chodí a myslím že by si na tyhle lékaře už měl někdo posvitit

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Patriku,

přiznám se, že v této věci je těžké Vám poradit. POkud jste nyní v situaci, že jste nyní uschopněn, tak Vám doporučuji, abyste podal námitku proti rozhodnutí o nepřiznání invalidního důchodu. Námitka se podává na Vaší OSSZ, ale posílá se na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5. Myslím si, že tady by měl být už nález objektivní. Pokud budete cítit i při námitkovém řízení diskriminaci, tak je možnost ještě podat správní žalobu. 

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.