Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Operace bederní páteře

Autor Lenka Uhlířová
Předmět Operace bederní páteře
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,

obracím se na Vás s velkou prosbou. Je mi 28 let, jsem po operaci páteře, mám 9ti letého syna. Už od roku 2006 jsem začala mít problémy s bederní a krční páteří. Minulý rok jsem byla od června na PN. V prosinci jsem se vrátila z lázní a byla mi PN vzitá a to z toho důvodu, že mé obvodní lékařce volala paní doktorak z OSSZ, že mi PN musí ukončit. Paní doktorku na OSSZ jsem navštívila a ptala jsem se jí na důvod... řekla mi, že mám maturitu a mohu pracovat v kancelari. Njn, pro mě ale sedět 8 hodin na zadku bylo nepředstavitelné. Nicméně jsem se zaregistrovala na UP a v únoru navštívila Neurochirurga. Ten mi sdělil, že operace je nevyhnutelně nutná (operace plotýnky L4/5). Zažádala jsem o invalidní důchod, dnes mi přišel dopis ( podotýkám, že jsem nebyla ani před komisí), že mi uznávají I.stupeň. Mám více zdravotních komplikací, typu: chronický zánět slinivky, těžká protein-energetická podvýživa, atd.Já nevím, ale sedět nesmím další tři měsíce a včera jsem byla po měsíci od operace na KO u operatéra. Mám se dostavit za měsíc a vypadá to, že plotýnka (ten zbytek) tlačí na nerv pro změnu zboku. Já si opravdu nevím rady co mám dělat. Mám strach, že když podám žádost o zvýšení invalidního stupně, tak že mi první vezmou. Prosím poraďte mi.... Já nevím na koho jiného se obrátit. A ještě jedna věc, mám pocit, že paní doktorka na OSSZ je proti mne už opravdu zaujatá.

 

Předem Vám moc děkuji za ochotu a poradit.

 

Lenka Uhlířová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Uhlířová,

doporučuji Vám, abyste si požádala na OSSZ o invalidní důchod. Doporučení by Vám měl dát Váš ošetřující lékař. Pokud máte podezření o zaujatostí posudkové lékařky, můžete požádat o změnu posudkového lékaře, který bude Vaší žádost posuzovat. Pokud se domníváte, že Váš stav je na pracovní neschopnost,doporučuji Vám, abyste o PN požádala Vaší lékařku. Pokud tak nebude chtít učinit, požádejte o revizi krajského revizního lékaře Vaší zdravotní pojišťovny. Tato věc nespadá do kompetence OSSZ a Vaše lékařka se na ní nemá co obracet.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.