Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Opatrovnictví +ID z mládí

Autor Hana
Předmět Opatrovnictví +ID z mládí
Dotaz Dobrý den, moc prosím o pomoc.Řeším pomalu synovu budoucnost a nějak v tom tápu ve změti informací na internetu. Z jak dlouhým předstihem se žádá o opatrovnictví se zachováním svépravnosti.Před 18 rokem je možné třeba rok před 18? Jak dlouho dopředu se žádá o ID z mládí před 18 rokem. A tam mám problém syna mi nevezmou nikam do praktické školy takže v 17 ještě bude chodit do speciální školy.Pak mi škola nabídla 25km vzdáleném městě 1 leté studium ve speciální škole jenže...během studia by měl v březnu 18let.Jezdí jen vlakem takže cesta která trvá 20minut by jsme musela jezdit 1h s přestupem.Musela bych jezdit sním jelikož si jízdenku nekoupí,neví ani kolik je hodin a nezná hodnotu peněz. Četla jsem že na důchod z mládí nesmí chodit do školy střední,nesmí být na úřadu práce a pod. Nerada bych aby se kluk musel spoléhat na nějaké 4 tisíce- jelikož by byl na ÚP a aby by se dle vše jeho důchod bral s průměru. Tápu v tom a nevím.Už tet se musím objednat ke klinické psycholožce jelikož dělá posudky na ID a opatrovník,má rok dopředu plno a já ani nevím jak co a kdy se tedy předem objednat. Děkuju moc za odpověd

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hano,

požádat o snížení právní způsobilosti můžete v zásadě již dnes, protože již po 15 roku věku nabývá občan spoustu různých práv. Pokud jde o přiznání ID pro invaliditu z mládí, doporučuji Vám požádat před tím než Váš syn ukončí docházku do praktické školy. Pokud byste požádala později, mohl by mu chybět rok pro přiznání důchodu.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.