Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

opatrovnictví

Autor Zdeňka Cmoriaková
Předmět opatrovnictví
Dotaz V roce 1985 mi byla soudem svěřena do péče holčička s těžkou skoliózou páteře i po odložení kalabisových třmenů (u miminek náhrada za korzet) musela po celou dobu růstu rehabilitovat formou denního cvičení. V raném dětství 2x denně, později jednou denně jsme spolu cvičily. Nyní odcházím do důchodu a díky péči o osobu blízkou mám odpracováno pouze 32 let. Dcera nebyla nikdy u LPK, tak ji postižení neuznali a opatrovnictví mi do důchodu nezapočítali. Můžete mi poradit. Předem děkuji Zdeňka Cmoriaková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Cmoriaková,

pokud Vaše dcera neměla posouzení o změně lékařského stavu nebo zdravotního postižení, tak se obávám, že žádné řešení Vaší situace není. Asi budete muset ještě několik let pracovat a nebo doplatit pojištění do potřebné doby, kterou máte stanovenou zákonem do odchodu do důchodu.

Nejlépe bude, když se domluvíte na OSSZ.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji